כידון - מבדקי חדירה

לוחמת סייבר

האם קיים מושג כזה ?
לוחמה עפ״י ההגדרה היא מצב של אלימות הדדית המתבצעת באינטרקציה מתעצמת. המרחב הקיברנטי כ״כ גדול והשחקנים אינם מזוהים ואין זירה ממוקדת שניתן להגדיר כי מתקיימת בה לוחמת סייבר, אך יש מקרים שקרובים לתיאור הגנרי, להלן דוגמאות בעילום שם שייתכן שמתארים לוחמה.

ארגון מחקר גדול ומוכר בישראל ובעולם, סבל מנסיונות חדירה ואיסוף מידע בלתי פוסקים מאתרים וממקורות אחרים, סריקה עמוקה והפעלה של מספר מבדקי חדירה שונים בזמנים שונים גילו עשרות חולשות במערך האכסון, בקבצי תקשורת ובפקודות קוד פתוחות - הנזק בימי עבודה והתשה של מחלקת מערכות המידע נמשך חודשים בגלל התקפות עקביות ומוסדרות,לאחר הבדיקה ושיקוף הדו״ח המחדלים תוקנו מייד, לילה אחד של עבודה משותפת עם מחלקת מערכות המידע, ההתקפות נמשכות אך אינם פוגעות בעבודה השוטפת של הארגון, הארגון ממשיך לעבוד במצב יציב עם ניטור חדירה אחת לשלושה חודשים.

מספר ארגונים שעבדנו איתם לאחר הבראה ממוקדת ועניינית גילו לנו כי כמות הלקוחות והלידים חזרה למצב יציב לאחר חשש כי נגנבו לידים מתוויבים ע״י חברה מתחרה, כידון חשפה מספר פרצות וחשיפת התנהלות לא נכונה של מספר עובדים בחברות שונות בתום לב, סגירה מהירה עם צוות ה it של החברה וחודר מכידון פתרו את הבעיה.

חברת פרסום אחרת הבינה את מקור הבעיה וזליגת היצירתיות של העובדים ע״י חשיפה של ראוטר המחובר בטעות לרשת הארגונית ״המאובטחת״ ומשם למחשבי העריכה והגרפיקה של החברה. חברה קמעונאית במסחר אלקטרוני המייבאת מוצרים ייחודים, חברה שמציבה ״את הדבר הבא״ בפרונט המכירות ברשת והנכס האמיתי שלה הוא לשמור בסוד על המוצר החם הבא הגיעה לסף קריסה וחובות של ספקים לאחר מספר פעמים של דליפת מידע של מוצרים המוגדרים ״ המוצר הבא״, המידע הוסנף ונמכר כרעיון לספקים אחרים מסין שהקדימו לעשות ופרצו במועדי מסחר מתואמים כאשר הם ״רוכבים״ על קמפיינים ממומנים של הלקוח.

לוחמת סייבר מתאפיינת בטיפול נקודתי ועמוק בחומות ההגנה ובניטור התוקף. המטרה אינה נקמה ולחימה אלא הטעייה והתשה של מקור האיום, ולעיתים גם חשיפה במידת הצורך לשימוש ערכאות משפטיות.

Snow

KEYDON

צרו איתנו קשר, יעוץ ראשוני לא עולה כסף, שיחת טלפון, התכתבות במייל, מקסימום כוס קפה עליינו.

ליצירת קשר מאובטח בטלגרם לחץ כאן

Your message has been sent. Thank you!

שעות פעילות


כי גם לנו מגיע שתי דקות הפסקה
ראשון                                  00:01 - 23:59
שני                                      00:01 - 23:59
שלישי                                 00:01 - 23:59
רביעי                                  00:01 - 23:59
חמישי                                 00:01 - 23:59
שישי                                   00:01 - 23:59
שבת                                   00:01 - 23:59


אודות החברה


חברת כידון היא חברה טכנולוגית לכל דבר שהציבה לעצמה אתגר מתמשך בחקר של נסיונות חדירה למערכות מחשוב, תקשורת ומערכות מידע, מנגנוני שליטה ובקרה נפוצים בתעשייה ולקוחות פרטיים, נכסים דיגטלים, נכסי מסחר ברשת, כידון פועלת במסגרת החוק ובמסגרת כללי הברזל המוסריים של חברת כידון .